W jaki sposób zorganizować przewóz okien?

W jaki sposób przygotować transport okien PCV?

Okna PCV przynależą do sprzętów, których przewóz wymaga zachowania specjalnej przezorności. Łatwo oznajmić, ale w jaki sposób to uczynić? Proces przewozu z racji na rozmiar okien oraz ich wrażliwość,  najlepiej powierzyć korporacji przewozowej. Musimy natomiast wcześniej pamiętać o przygotowaniu okien PCV do przewozu. W jaki sposób się do tego zabrać? Okna muszą być zabezpieczone, oblepione folią strecz. Jeżeli wysyłamy więcej niż tylko jedno okno PCV, włożyć między okna na przykład papierowy arkusz, żeby osłaniał przed zniszczeniem. Najdoskonalszą metodą transportu okien czy szkła jest zapakowanie na specjalny, wykonany z drewna stojak skonstruowany do transportu okien. Skoro fachowiec posiada w samochodzie zamontowany wieszak do transportu okien, wówczas mogą być one dostarczane bez opakowań. Okna PCV okażą się transportowane w ten sposób, że będą się opierały o wieszak. Okna PCV przeważnie muszą być zabezpieczone trokami oraz matami, specjalnie żeby nie uległy naruszeniu.

BACZNOŚĆ! Powinno się za każdym razem podpytać przewoźnika czy dostarcza stojaków do przewozu okien PCV. Nieraz mogą dołożyć oni dodatkową opłatę przy takiej realizacji.

Ile kosztuje przewóz okien PCV?

Cena przewozu okien jest zależna od kraju tudzież gabarytów i ilości okien PCV.

Transport okien na terenie Polski

W momencie transportu pojedynczego okna PCV np. tarasowego koszt takiego transportu wynosi około 110-260 złotych

Przewóz okien do Czech

Koszt transportu okien z naszego kraju do innego kraju osiąga 400 – 900 złotych

Jak można zaobserwować przewóz okien jest stosunkowo kosztowny więc warto spędzić trochę życia szukając najlepszej oferty lub kupić okna PCV po przyjeździe i nie przejmować się transportem. Takie wyjście oszczędzi nam dużo kłopotów jednak wybór za granicą może okazać się niewielki w porównaniu z naszą ojczyzną, która jest największym europejskim eksporterem okien.