Transport rowerów – czyli niełatwa sprawa

Zwiększająca się liczba polaków zaczyna uprawiać różnorodne aktywności sportowe. Niektórzy z nich uprawiają biegi, inni uprawiają niezwykle popularny w dzisiejszych czasach Nordic Walking, tymczasem pozostali wolą jazdę na jednośladzie. I o ile do biegów długodystansowych praktycznie żadne żeczy nie są nam nieodzowne, do Chodów Wspomaganych – Nordic Walking potrzebne nam są jedynie kijki, które to szczególnie prosto jest przetransportować choćby na motorze, to z jeżdżeniem na bicyklu jest już nieco trudniej, gdyż bicykl jest instrumentem nieco większych rozmiarów, niż wspomniane kijki. Co zatem w okoliczności, w której potrzebujemy przewieźć swój rower samochodem, bowiem wybieramy się na przykład na parę dni na wczasy i tam na obczyźnie również planujemy ćwiczyć nasz ulubiony sport choćby amatorsko?

Usprawnioną sytuację posiadają osoby posiadające samochód w posiadaniu samochodu z dużą przestrzenią ładunkową, gdzie ów jednoślad się zmieści. Natomiast w przypadku gdy nie dysponujemy takim autem, to wówczas co możemy zrobić? Czy nie mamy wyjścia i musimy wycofać ze swoich rozrywek i jednak na te parę dni odpuścic sobie jazdę na bicyklu, mimo, iż wyjątkowo tego nie chcemy? Oczywiście, z niczego bynajmniej nie musimy rezygnować. Jest skuteczny sposób na to, żeby przetransportować rower w sposób bezpieczny i użyteczny bez względu na to, od tego, czy wybieramy się jedynie 60 km od miejsca gdzie mieszkamy, czy wycieczka ta jest trochę większa i wynosi na przykład sześćset km.

Bagażnik rowerowy to jest korzystne panaceum

Odpowiednim lekarstwem w niniejszej sytuacji jest profesjonalny bagażnik kolarski, który to można bez większych problemów ulokować na dachu samochodu. Irrelewantne, czy nasz samochód jest duży czy jest to względnie mniejszy samochód – takiego typu bagażnik można zamontować na dachu dowolnego samochodu. Wówczas specjalnie osadza się na nim jednoślad, który jest w tym miejscu umocowany porządnie i w następstwie podczas podróży nic mu się nie stanie. Jednoślad taką metodą zamontowany nie ma możliwości spaść z bagażnika, a więc okaże się kompletnie bezpieczny. Niemniej jednak kłopotem może okazać się zakup owego bagażnika – nie wszyscy wiedzą, w jakim miejscu go zakupić. Trzeba odwiedzić sklep internetowy, w jakim to właśnie da radę coś takiego kupić i to w dodatku po bardzo atrakcyjnej cenie.