Przeprowadzka w zimie – czy to na pewno dobry pomysł?

Pytając się ludzi kiedy najlepiej jest się przeprowadzać zapewne odpowiedzieliby nam, że najlepsze są miesiące wiosenne, ze względu na sprzyjającą pogodę. Czy jednak przeprowadzka w zimie jest aż tak złym pomysłem, że powinniśmy go zaniechać?

Niesprzyjające warunki atmosferyczne

Pierwszym faktem, z którym musimy się zmierzyć i na który niestety nie mamy wpływu jest pogoda. W zimie zazwyczaj pada śnieg, niekiedy zdarzają się opady śniegu z deszczem, które na pewno nie są przyjemne. Główną wadą takiej pogody jest na pewno śliska powierzchnia, na której samochody mają znacznie mniejszą przyczepność. Musimy to wziąć szczególnie pod uwagę, jeśli planujemy przeprowadzkę na własną rękę, ponieważ prowadzenie obciążonego samochodu w trudnych warunkach atmosferycznych przeznaczone jest jedynie dla doświadczonych kierowców.

Odpowiednie zabezpieczenie przewożonego mienia

Ze względu na warunki pogodowe musimy zadbać o prawidłowe zabezpieczenie przewożonych rzeczy. W tym celu przydatne okazać się mogą wszelkiego rodzaju folie stretch oraz grube koce, którymi będziemy mogli przykryć dobra.

Ciepły ubiór

To opcja dla tych, którzy przy organizowaniu przeprowadzki nie korzystają z usług ekipy transportowej. Jeśli sami musimy zapakować nasze sprzęty do samochodu, a następnie przewieźć je w odpowiednie miejsce i tam wypakować to powinniśmy zadbać o odpowiedni strój. Pod hasłem odpowiedni strój na myśli mamy sportowe ubrania, które założymy na siebie w sposób „na cebulkę”. Dzięki temu w sytuacji, gdy będziemy musieli zapakować mienie będziemy mogli się rozebrać, a gdy zasiądziemy za kółko samochodu ubierzemy się cieplej, żebyśmy nie zmarzli.

Podsumowując temat przeprowadzki w zimie, to pomimo negatywnych opinii, jakie możemy usłyszeć, nie powinniśmy od razu nastawiać się źle. Przy odpowiednim przygotowaniu i pomocy jesteśmy w stanie przeprowadzić się szybko i bez większych kłopotów.