Jak zorganizować transport okien PCV?

Okna należą do obiektów, których transport potrzebuje zachowania szczególnej przezorności. Prosto rzec, lecz w jaki sposób to uczynić? Proces przewozu z uwagi na rozmiary okien i ich delikatność,  zalecamy zlecić firmie spedycyjnej. Należy natomiast uprzednio pamiętać o przygotowaniu okien PCV do transportu. Jak to uczynić? Okna PCV powinny zostać opakowane, obklejone folią stretch. Jeśli wysyłamy więcej niż tylko jedno okno, umieścić między okna np. karton, aby ochraniał przed zarysowaniami. Najodpowiedniejszą techniką transportu okien bądź luster jest zapakowanie na specjalistyczny, drewniany wieszak dedykowany do transportu szkła. W przypadku gdy dostawca ma w samochodzie zamontowany stojak do transportu okien, wtedy mogą być transportowane bez opakowań. Okna PCV będą transportowane taką metodą, iż będą oparte o wieszak. Okna PCV zawsze muszą być zabezpieczone pasami oraz matami, tak by nie uległy uszkodzeniu.

ATENCJA! Trzeba zawsze zapytać przewoźnika czy też dostarcza wieszaków do przewozu okien. Czasem potrafią doliczyć oni specjalną należność przy takim zleceniu.

Czy dużo kosztuje przewóz okien?

Cena transportu okien jest zależna od kraju a także gabarytów i liczby okien.

Przewóz okien PCV na terenie Polski

  • W momencie transportu jednego okna PCV dla przykładu tarasowego koszt tego transportu wynosi około 100-250 złotych

Transport okien do Czech

  • Sumpt przewozu okien PCV z Polski do innego kraju sięga 550 – 1100 pln

Jak da radę zauważyć transport okien do domu jest stosunkowo drogi więc są powody by spędzić dużo życia szukając najkorzystniejszej propozycji lub nabyć okna PCV po przyjeździe i nie zajmować się transportem. Owo podejście oszczędzi nam wiele problemów lecz asortyment na obczyźnie może być mały w porównaniu z naszą ojczyzną, która jest najważniejszym ogólnoeuropejskim eksporterem okien PCV.

Dowiedz się więcej: okna – tylko od KMZ Polska