Dlaczego tak często się przeprowadzamy, czyli najpopularniejsze powody wyprowadzek

przeprowadzka

Chyba nie ma na świecie osoby, która nigdy w życiu nie musiała się przeprowadzać. Statystyki wskazują, że sami studenci podczas okresu studiów zmieniają swoje mieszkania co najmniej dwukrotnie, a i tak jest to wynik niezwykle optymistyczny. Dlaczego zatem tak wiele ludzi widzi konieczność w przeprowadzce?

Złe warunki mieszkalne

Niestety rzeczywistość nie prezentuje się tak różowo jak w kolorowych magazynach, a koszty życia niestety są w naszym kraju spore w stosunku do przeciętnych zarobków. Stąd też spora grupa ludzi zmuszona jest wybierać mieszkania o niskim standardzie za niższą cenę. Smutna prawda jest również taka, że nie brak jest na rynku oszustów, którzy widząc trudny los ludzi zamiast pójść im na przysłowiową rękę to jeszcze zawyżają ceny mieszkań. W efekcie za ciasną kawalerkę na obrzeżach miastach należy zapłacić horrendalne wręcz kwoty. Dlatego też częste jest zjawisko przeprowadzek w poszukiwaniu lepszego lokum.

Powiększenie się rodziny

Kolejnym powodem do przeprowadzki jest oczywiście sytuacja, w której posiadana przestrzeń okazuje się być za mała. Jako prosty przykład można podać oczywiście parę, która mieszka w kawalerce, ale oczekuje potomstwa. W takim przypadku należy pomyśleć odpowiednio wcześniej o zmianie lokum na coś większego. Przeprowadzka z małym dzieckiem i w stresie nie będzie na pewno dobrym pomysłem…

Zmiana statusu majątkowego

To przykład, w którym z jednej strony można się cieszyć lub też posiadać powód do smutku – wszystko w zależności od tego czy nasz status majątkowy wzrasta czy też niestety spada. Niezależnie jednak od sytuacji – w jednym i drugim przypadku należy pomyśleć o zmianie mieszkania. Gdy mamy więcej pieniążków to więcej propozycji staje przed nami otworem i możemy sobie pozwolić na wynajem czegoś większego, w lepszym standardzie lub nawet pomyśleć o kupnie własnego M. Konieczność znalezienia tańszego lokum nie napawa oczywiście optymizmem, ale nie ma sensu się załamywać, ponieważ na rynku istnieje wiele mieszkań w przeróżnych cenach i na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Przeprowadzki to coś, co jest czymś na porządku dziennym, szczególnie w dużych miastach. Jeśli jeszcze nie przeżyłeś swojej pierwszej w życiu wyprowadzki to musimy Cię pocieszyć, żebyś się nie obawiał, ponieważ wszyscy to przeżywają i nie ma sensu negatywnie się nastawiać – to proces, który szybko mija!