Czy ubezpieczenie firmy przeprowadzkowej jest ważne?

przeprowadzki krajowe

Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z koniecznością przeprowadzki i przewiezienia wszystkich zgromadzonych dóbr. W sytuacji tej najczęściej korzysta się z usług świadczonych przez profesjonalne firmy przeprowadzkowe, które mogą się pochwalić doskonałym przygotowaniem i doświadczeniem. Wybór optymalnej firmy transportowej często sprawia duże kłopoty. Osoby, które szukają oszczędności, za główne kryteria wyboru uznają ceny usługi i decydują się na tę firmę, która proponuje najtańszą przeprowadzkę. Zdarza się jednak, że najtańsze oferty nie obejmują ubezpieczenia OC. Czy jest ono ważne przy przeprowadzkach?

Warto pamiętać, że podczas prac związanych z przeprowadzką istnieje bardzo duże ryzyko uszkodzenia transportowanych towarów. Wypadek może przydarzyć się zarówno podczas pakowania i zabezpieczania przedmiotów, jak i również podczas samego transportu. Większość firm przeprowadzkowych dba o potrzeby swoich klientów i zapewnia ubezpieczenie na taką ewentualność. Jednak nie brakuje firm, które chcą przyciągnąć do siebie klienta niższą ceną – pozbawioną ubezpieczenia. Warto się dobrze zastanowić, czy warto ponosić takie ryzyko. Na transport z ubezpieczeniem powinny nalegać przede wszystkim osoby, które zlecają transport cennych mebli np. antyków, jak również drogiego wyposażenia.

Ubezpieczenie OC daje zleceniodawcy możliwość ubiegania się o odszkodowanie z tytułu uszkodzenia mienia lub niedopełnienia warunków umowy przez wynajętą firmę. Niektóre firmy transportowe umożliwiają klientom również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od kradzieży. Warto pamiętać, że firma transportowa bierze odpowiedzialność jedynie za prace wykonane przez siebie samodzielnie. Jeśli klient zdecyduje się na samodzielne pakowanie zgromadzonego mienia, ubezpieczenie nie będzie obejmować pakowania przedmiotów, ale sam transport.

Obecność ubezpieczenia można traktować w kategoriach odpowiedzialności i profesjonalizmu firmy przeprowadzkowej. Świadczy ono o tym, że usługodawca dba o bezpieczeństwo swojego klienta.