Czy mechanik musi mieć pozwolenie na prowadzenie własnej działalności?

Czy mechanik potrzebuje pozwolenia na prowadzenie swojego biznesu?

    Zamierzasz otworzyć w najbliższych dniach własny warsztat samochodowy? Zatem musisz funkcjonować w zupełności zgodnie z literą prawa. Odnośnie tego pewnie żaden mechanik nie może mieć większych wątpliwości. Wcale nie jest powiedziane, że założenie warsztatu jest aż takie proste. Jednak dasz sobie radę.

    Bez wątpienia należałoby najpierw przeczytać dokładnie fora. No co jak co, ale nierzadko na forach znajdziemy sporo wartościowych porad o pozwoleniach. Bardzo często mechanicy ze sporą chęcią chcą dzielić się własnymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami. To wielce pocieszające, bo początki zapewne nie są proste.

    Pamiętajmy, że jeśli będziemy świadczyli usługi instalacyjne, tzn. chodzi o montowanie gazu, bez chociażby cienia wątpliwości powinniśmy posiadać odpowiednie uprawnienia. Ta sama sytuacje jeśli będziemy grzebali w elektronice czy silniku. Raczej oczywiste, że chociaż większość usług motoryzacyjnych nie stanowi dla doświadczonego mechanika dużego problemu, to jednakowoż istnieją pewne zagadnienia, które wymagają stosownych uprawnień. No i dobrze, przecież rozchodzi się w tym momencie o nasze bezpieczeństwo!

    Trzeba posiadać także posiadać pozwolenie środowiskowe. To przecież oczywiste, że w szczególności po wejściu Polski w struktury unijne, to wszystko co ma związek z ochroną środowiska jest niesamowicie istotne. Miejmy nadzieję, że Polska będzie właśnie takim krajem, w którym mechanicy potrafią zadbać o naturę.

    W skrócie – zezwolenia są faktycznie potrzebne, choć na całe szczęście nie ma ich tak przeraźliwie wiele.

Autor wpisu: zobacz